eHotele.com Baza hoteli. Prezentacje hoteli. Podróże

Top hotele w Sopocie

3 kwietnia 2019

Hotele 5 gwiazdkowe w Sopocie

Sopot, najbardziej popularny kurort nad Bałtykiem, od XIX wieku znane uzdrowisko nadmorskie. Niezmiennie jest popularnym i modnym miejscem wypoczynku dla zamożnych turystów.

Hotele 5 gwiazdkowe w Sopocie reprezentują najwyższe standardy w dziedzinie usług noclegowych, gastronomii i wypoczynku oraz wiele atrakcyjnych form spędzania czasu.

Najbardziej znanym spośród eleganckich, 5 gwiazdkowych hoteli w Sopocie jest bez wątpienia Sofitel Grand Sopot. Od momentu swojego powstania w roku 1927 był przeznaczony dla międzynarodowej arystokracji, początkowo gościł klientów pobliskiego kasyna. Został wybudowany w stylu neobarokowym tuż przy piaszczystej plaży. Wykończenia hotelu zostały zrobione w najmodniejszym wówczas klimacie art deco, po generalnym remoncie przeprowadzonym w 2008 roku, Hotel Grand w Sopocie odzyskał dawny blask i w dalszym ciągu jest najwytworniejszym hotelem na wybrzeżu.

Kolejny 5 gwiazdkowy hotel w Sopocie to Sheraton Conference Center & Spa. Został oddany do użytku w 2008 jako część architektonicznie związana z Domem Zdrojowym.. Sheraton Conference Center & Spa znajduje się również przy plaży w bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu Sofitel Grand. Mając takie sąsiedztwo Sheraton musiał być zaplanowany jako obiekt wyjątkowy, i tak, Hotel Sheraton Conference & Spa dysponuje największym w Trójmieście Spa i największym w Północnej Polsce centrum konferencyjnym.

Najnowszym spośród 5 gwiazdkowych hoteli w Sopocie jest boutiqowy Hotel Rezydent. Znajduje się w centrum miasta przy słynnym „Monciaku” czyli deptaku Bohaterów Monte Casino. Architektura obiektu oraz wnętrza nawiązujące stylem do lat 20 ubiegłego wieku i ma przywrócić atmosferę eleganckiego i kosmopolitycznego Sopotu z tamtego okresu. Hotel Rezydent jest doskonale przygotowany do obsługi gości indywidualnych i grup biznesowych. Poza komfortem, możliwością wypoczynku ale również pracy, Hotel Rezydent zaprasza swoich gości na golfa do pobliskich Piątkowic oraz do strefy fitness z sauną.

Rezerwacja hoteli w Sopocie