eHotele.com Baza hoteli. Prezentacje hoteli. Podróże

Restauracji Latino Brasserie @ferdy’s w Hotelu Radisson Blu Centrum w Warszawie

19 lutego 2016

Wnętrze i nazwa Restauracji Latino Brasserie @ferdy’s w Hotelu Radisson Blu Centrum przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie nawiązuje do klimatów czasów Witolda Gombrowicza i twórczości samego autora. Menu w restauracji to tak jak całe życie Witolda Gombrowicza składa się z wielu smaków i kuchni, począwszy od kuchni polskiej, przez kuchnię francuską i argentyńska. Szef kuchni oczywiście nie jest w stu procentach pewny czy te dania, które są obecne w karcie były jadane przez Witolda Gombrowicza ale biorąc pod uwagę fakt że serwują w restauracji klasyczne dania ww kuchni, w nieco bardziej kreatywnej aranżacji, można stwierdzić że Witold Gombrowicz je próbował.

Ameryka Południowa to wołowina. Wykwintne dania z wołowej polędwicy wymagają kunsztu kucharskiego ale chyba jeszcze większego kunsztu wymaga najpopularniejsze danie z wołowiny – Hamburger. Od lat najlepsze hamburgery w Warszawie serwowane są w restauracji Latino Brasserie @ferdy’s w hotelu Radisson Blu Centrum. Kucharze wykorzystują do hamburgerów mięso wołowe pochodzenia argentyńskiego oraz promują mięsa nasze polskie, sezonowane. Starają się cały czas utrzymać wysoką jakość i dlatego hamburger robiony jest z mieszanki mięsa argentyńskiego i polskiego. Są w pełni naturalne, bez dodatków zmiękczających i smakowych. Jedynym mankamentem jest to, że polskie przepisy nie pozwalają na instalację gazową i zamiast grilla gazowego w kuchni wykorzystuje się płytę grillową. Co oprócz mięsa możemy znaleźć w hamburgerze? Restauracja dysponuje olbrzymią różnorodnością dodatków, ale w tym klasycznym hamburgerze możemy odnaleźć kolendrowe aioli, świeże warzywa a obok sałatkę Coleslaw i oczywiście gaucho fries – czyli pasterskie frytki, które są robione ze świeżych ziemniaków. Klienci mają też możliwość skosztowania frytek z selera, które są dużo zdrowsze.

W karcie znajdą goście również empanadas z wołowiną, różnego rodzaju steki z wołowiny argentyńskiej, suszoną wołowinę z awokado, tortillę ze smażoną wołowiną i czarną fasolą. Inne dania które wiążą się z Witoldem Gombrowiczem i Argentyną to czarna fasola z kiełbasą chorizzo, golonki jagnięce, sezonowo podawany jest także wspaniały deser Dulce de leche z lodami i owocami.

Gość hotelowy to często biznesmen w podróży, który korzysta z restauracji raczej z konieczności niż wyboru. Szef kuchni zaproponował uniwersalne trzydaniowe menu, które skomponować można tylko Restauracji Latino Brasserie @ferdy’s:

– rosół wołowy z kołdunami,

– golonka jagnięca duszona w ziołach z warzywami i zapieczona w sosie własnym z czarną fasolą,

– gorzki mus czekoladowy z wiśniami amarena.

Menu to nawiązuje do podroży kulinarnych i duchowych Witolda Gombrowicza.

Rezerwacja hotelu online