eHotele.com Baza hoteli. Prezentacje hoteli. Podróże

Pałac i Folwark Galiny

7 stycznia 2021

Pałac i Folwark Galiny to położony na pograniczu Warmii i Mazur, pięknie odrestaurowany majątek ziemski, z Pałacem z szesnastego wieku, dziewiętnastowiecznym Folwarkiem, romantycznym cztero hektarowym parkiem i ponad dwustoma hektarami lasów, łąk, pastwisk i stawów.
Odrestaurowany pałac służy gościom apartamentami i salą konferencyjną w starej powozowni połączonej ze słoneczną oranżerią. W zorganizowaniu podróży służbowej pomoże Państwu Polish Travel Quo Vadis.

Sąsiadujący z nim folwark to zespół budynków z czerwonej cegły, rozłożonych wokół dziedzińca z malowniczym stawem pośrodku. Znajduje się tu spichlerz z wieżą zegarową, mieszczący obecnie dwupoziomową restaurację, stara kuźnia, w której odbywają się biesiady przy ogniu płonącym w kowalskim piecu oraz odrestaurowane stajnie na kilkadziesiąt koni.

Każdy z 37 pokojów i apartamentów hotelowych jest inny. Wyjątkowa atmosfera zabytkowego obiektu podkreślona jest indywidualnym wystrojem wszystkich wnętrz.
Pastelowe pokoje w Folwarku mają klimat rustykalny, podkreślony przez odkryte belki stropowe, ciężkie drewniane drzwi oraz wykusze 
ze stylowymi oknami i okiennicami.
Wnętrza w Pałacu nawiązują w swym wystroju do tradycji dworskich. Zdobi je kolekcja odrestaurowanych starych sprzętów, uzupełnionych dopasowanymi do nich, indywidualnie zaprojektowanymi meblami z drewna.

Specjały serwowane przez galińską kuchnię zachwycają nutą regionalnej egzotyki i niezrównanym smakiem prawdziwie naturalnych składników. Do przyrządzania potraw hotel wykorzystuje warzywa, owoce i zioła z własnych upraw, podajemy lokalnie wytwarzane sery, wędliny i domowe przetwory. Daje to gwarancję świeżości i najwyższej jakości.

Szczególny charakter Pałacu i Folwarku Galiny pozwala spędzić każdy dzień inaczej, zgodnie z własnym rytmem potrzeb naszych Gości. W zabytkowych stajniach znajduje się prawie 100 koni hodowanych a przepiękne plenery majątku, pozwalają prowadzić szkołę jazdy na każdym poziomie – zajęcia dla początkujących, doskonalenie umiejętności jeździeckich lub fascynujące wycieczki w teren. Zwolennicy relaksu w strefie wellness mogą skorzystać z wielu wyrafinowanych zabiegów na twarz i całe ciało z użyciem wyłącznie naturalnych specyfików.

W Ruskiej Bani można doskonale zregenerować siły po wysiłku fizycznym i umysłowym, hartować organizm i zabezpieczyć go przed przeziębieniami. Na zwolenników cichej kontemplacji piękna przyrody z wędką w ręku, czekają nasze stawy z ich kojącym spokojem. Dla najmłodszych Gości zorganizowaliśmy Farmę Zwierząt Miniaturowych, gdzie pod okiem instruktora mogą oni bezpiecznie zatkńąć się ze zwierzątkami, zdobywać o nich wiedzę i uczyć się pozytywnych zachowań. W upalne lato kąpiel w naturalnych stawach wśród pól i łąk dostarcza ochłody, a piaskowa i trawiasta plaża zaprasza do błogiego lenistwa. Zimą nasze rozległe tereny szczególnie nadają się do kuligów, skiringu oraz biegów narciarskich po specjalnie do tego przygotowanym Szlaku Trzech Stawów.

Pałac i Folwark Galiny został uhonorowany prestiżową nagrodą „Najlepszy Produkt Turystyczny” przyznawaną przez Polską Organizację Turystyczną.