eHotele.com Baza hoteli. Prezentacje hoteli. Podróże

Odszkodowanie za opóźniony lot

8 marca 2019

Czy wiesz, że należy Ci się  odszkodowanie za opóźniony lu anulowany lot, odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład samolotu wbrew woli pasażera, odszkodowanie za utracone połączenia i inne przypadki gdy naruszane są prawa pasażera. Kupno biletu lotniczego oznacza zawarcie umowy w której linia lotnicza zobowiązuje się do usługi transportowej polegającej na tym, że w określonym terminie dotrzesz do wyznaczonego celu podróży. Odszkodowanie należy się od wszystkich lotów rejsowych, liniami IATA, tanimi liniami oraz lotów czarterowych. Na terenie Unii Europejskiej. Prawo do rekompensaty ( odszkodowania ) przysługuje Ci gdy:

  • lot został odwołany na mniej niż 14 dniu przed wylotem,
  • lot jest opóźniony z winy linii lotniczej o ponad 3 godziny,
  • odmówiono Ci wejścia na pokład samolotu wbrew Twojej woli,
  • utraciłeś kolejne połączenie.

Prawa pasażerów linii lotniczych, a w tym prawo do rekompensaty reguluje rozporządzenie Parlamentu Europejskiego WE nr 261/2004. Rekompensatę można uzyskać za duże opóźnienie samolotu, odwołanie samolotu, utracone połączenie, odmowę wejścia na pokład wbrew woli pasażera.
Dla naszych klientów oferujemy pomoc prawną w przypadku gdy prawa pasażera zostały naruszone między innymi przez opóźnienie samolotu, odwołanie rejsu, utracone połączenie lub odmowę wejścia na pokład mimo posiadanego ważnego biletu lotniczego.
Wysokość odszkodowania w przypadku opóźnienia samolotu zależy od długości przelotu i wynosi :

  • 250 Euro dla podróży do 1.500 km
  • 400 Euro dla podróży od 1500 km do 3.500 km
  • 600 Euro dla podróży ponad 3.5000 km

 

Wyszukiwarka biletów lotniczych Bilety lotnicze  Bilety lotnicze dla form