eHotele.com Baza hoteli. Prezentacje hoteli. Podróże

Hotele w Świnoujściu

2 kwietnia 2019

Hotele w Świnoujściu

Dla gości ceniących sobie największy komfort polecamy Hotel Interferie Medical Spa – ten 4-gwiazdkowy hotel oferuje przytulne pokoje wyposażone w wygodne łóżko, telewizor z płaskim ekranem oraz bezpłatne wi-fi. W łazience znajdziemy suszarkę do włosów.
W Świnoujściu znajduje się aż 18 hoteli w standardzie trzech gwiazdek. Hotel Hampton by Hilton Świnoujście przygotował dla swoich Gości klimatyzowane pokoje z prywatną łazienką. W pokoju znajdziemy TV LCD oraz zestaw do przygotowywania kawy i herbaty. Na terenie całego obiektu dostępny jest bezpłatny Internet wi-fi.
2-gwiazdkowy Hotel Cis położony zaledwie 200 metrów od piaszczystej plaży zaprasza swoich Gości do przytulnych pokoi wyposażonych w sejf, telewizor oraz łazienkę z prysznicem. Niektóre pokoje dysponują balkonami.
Pokoje o nieco niższym standardzie 1-gwiazdki w bardzo przystępnych cenach oferuje Kamienica Pod Kasztanami – przestronne, stylowo urządzone pokoje wyposażone w TV oraz prywatną łazienkę z prysznicem. Obiekt oferuje bezpłatny parking oraz Internet wi-fi.

Świnoujście – przewodnik

Świnoujście to uzdrowisko położone na północno  -zachodnim krańcu Polski. Jest jedynym miastem w Polsce leżącym na kilkudziesięciu wyspach. Świnoujście jest jednym z czterech kluczowych portów w Polsce, bazą marynarki wojennej a oprócz tego, jest również miejscowością turystyczną.

Zabytki Świnoujścia

Jednym z większych zabytków Świnoujścia jest z pewnością zespół fortów Twierdzy Świnoujście nad rzeką Świną, wybudowany w latach 1848 – 1863 i 1877 – 1900. Będąc w Świnoujściu warto obejrzeć również kościół filialny Niepokalanego Poczęcia NMP z XV w., z ołtarzem gotyckim z XV w. i amboną z XVII w.; Latarnię Morską w Świnoujściu; Kapitanat Portu z 1870 roku; dawny Ratusz – obecnie muzeum; schron – „Miasto wczoraj i dziś”; neogotycki kościół NMP „Stella Maris” z końca XIX wieku oraz Bramę Zachodniego Kompleksu Fortecznego, wybudowaną około roku 1877.

Atrakcje Świnoujścia

Flagową atrakcją Świnoujścia jest oczywiście plaża, która ciągnie się na przestrzeni 10 kilometrów. Co roku poszerza się wskutek cofania się morza, dzięki czemu świnoujskie kąpielisko jest płytkie. Latem, wody Bałtyku w rejonie Świnoujścia się najcieplejsze na polskim wybrzeżu.

Nie mniej ważną atrakcją jest Promenada, wzdłuż której znajdziemy wiele restauracji, kawiarni, barów, ogródków piwnych, kasyno i oceanarium. Tam bezpłatnie skorzystamy z Internetu wi-fi. W okresie letnim możemy również skorzystać z rejsów statkami białej floty, po porcie, Bałtyku czy pobliskich niemieckich miejscowościach. Dla szukających aktywnego wypoczynku polecamy liczne szlaki piesze oraz rowerowe czy wizytę w jednym czterech muzeów w Świnoujściu – Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Muzeum Obrony Wybrzeża, Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście czy Muzeum w Latarni Morskiej.

Urlop, wyjazd służbowy a może rodzinne wakacje? Nie czekaj, już dziś zarezerwuj swój pobyt w Świnoujściu! Dzięki rezerwacji hoteli on-line jest to niezwykle proste.