eHotele.com Baza hoteli. Prezentacje hoteli. Podróże

Hotele 4 gwiazdkowe i baza MICE w Katowicach

18 kwietnia 2019

Hotele 4 gwiazdkowe i baza MICE w Katowicach

Pod względem rozwoju infrastruktury komunikacyjnej dla turystyki biznesowej wiodącą rolę w Polsce odgrywają Katowice. Jest to wielki ośrodek aglomeracyjny z ponad 2,5 miliona mieszkańców w sąsiadujących miastach, stolica województwa śląskiego, miasto akademickie, ośrodek naukowy i jeden z najprężniej rozwijających się ośrodków gospodarczych, otwarty szeroko na współpracę z inwestorami.

Katowice dysponują szeroką bazą hoteli 4 gwiazdkowych. Jednym z najbardziej popularnych jest Hotel Angelo. Hotel jest na wskroś nowoczesny i nieco ekstrawagancki dzięki połączeniu intensywnych kolorów, nowoczesnych form wzorniczych z orientalnymi meblami. Całość jest jednak bardzo funkcjonalna i podporządkowana potrzebom gościa, szczególnie w zakresie komfortu i wygody. W Hotelu Angelo znajduje się 166 pokoi, w tym 101 o standardzie Superior, 60 Executive i 5 Junior Suite. Dla bardziej wymagających gości Hotel Angelo ma ponadto 12 apartamentów. Zaplecze konferencyjne tworzy 12 sal wielofunkcyjnych o łącznej powierzchni 1350 m2 mogący pomieścić kongres dla 700 gości. Restauracja Sunlight, Jazz Bar, studio fitness oraz parking podziemny dopełniają usług dla gości hotelowych.

Best Western Premier Katowice Hotel, to kolejny doskonale przygotowany do obsługi biznesu hotel 3 gwiazdkowy w Katowicach. Ten należący do największej sieci hotelowej obiekt dysponuje 168 pokojami, na potrzeby MICE przewidziano 4 sale konferencyjne i foyer hotelu. Best Western Premier Katowice Hotel znajduje się w pobliżu parku śląskiego i oferuje swoim gościom funkcjonalne rozwiązania zwiększające komfort pobytów w celach biznesowych i turystyczno – wypoczynkowych. Autorska restauracja Adama Gesslera oferuje niezwykłe wrażenia kulinarne na bazie kompozycji polskich i regionalnych smaków.

Największa na południu Polski sieć hotelowa Diament posiada w Katowicach dwa hotele 4 gwiazdkowe: Hotel Diament Plaza Katowice i Park Hotel Diament Katowice. Wszystkie hotele sieci Diament łączy dbałość o czystość, wygodę, komfort i dobre samopoczucie gości. Starania te mają odzwierciedlenie w wielu nagrodach przyznawanych przez portale rezerwacyjne i gremia turystyczne.

Wśród hoteli 4 gwiazdkowych w Katowicach znajdują się również obiekty innych sieci, np. Qubus Hotel Prestige lub Novotel Katowice Centrum, wszystkie z odpowiednio dostosowaną bazą konferencyjną.

Rezerwacja hoteli w Katowicach  Podróże służbowe