eHotele.com Baza hoteli. Prezentacje hoteli. Podróże

Hotel to nie tylko usługa noclegowa

8 lutego 2019

Hotel to już nie tylko usługa noclegowa ale pakiet usług dobranych dla gości. Podstawowe kryteria decydujące o wyborze hotelu to dostępność miejsc, cena oraz lokalizacja.  W miastach i rozwiniętych ośrodkach turystycznych te kryteria spełnia zwykle więcej niż jeden hotel. Jak w takiej sytuacji dokonać optymalnego wyboru?

Dzisiaj hotel to nie tylko miejsce w którym można spędzić wygodnie noc ale pakiet usług komplementarnych w celu zaspokojenia potrzeb w miejscu stałego pobytu.  Bardzo ważną rolę odgrywa gastronomia, niejednokrotnie dobra kuchnia ma większy wpływ na ocenę hotelu przez gościa niż wystrój pokoju czy komfortowe łóżko. Dlatego hotele kładą duży nacisk na wysoką jakość potraw i zatrudniają uznanych kucharzy. Warto zajrzeć do komentarzy gości, którzy byli w danym hotelu, takim opiniom można zaufać. Kolejne ważne kryterium, szczególnie dla ludzi często podróżujących to możliwości regeneracji po podróży. Centrum odnowy biologicznej, sauna, masaż i basen to często czynniki przekonujące podróżnych do wyboru hotelu, który takie usługi oferuje. W tym przypadku też warto poszukać opinii byłych gości hotelu i koniecznie trzeba sprawdzić ceny tych usług, bo może się okazać, że są dostępne ale ceny są zbyt wysokie, żeby w pełni z nich korzystać. Dla podróżujących samolotem istotna będzie odległość hotelu od lotniska i to, czy hotel zapewnia bezpłatne transfery. Jeżeli takiej usługi nie ma w hotelu trzeba sprawdzić koszty transportu, może się bowiem okazać, że oferta takiego hotelu przestanie być atrakcyjna. Dostęp do Internetu jest powszechny w hotelach ale dostępny w różnych wariantach, może być to na przykład bezpłatny dostęp do sieci poprzez wi-fi ale tylko w obrębie recepcji. Taki hotel nie zagwarantuje komfortowych warunków osobom, które w trakcie pobytu planują dużo pracować.

Pralnia, usługa consierge, całodobowy roomservice, mini bar w pokoju, pralnia, fryzjer i kosmetyczka. Wszystkie te usługi należy sprawdzić i rozważyć, czy będziemy chcieli z nich skorzystać.

Rezerwacja Online