eHotele.com Baza hoteli. Prezentacje hoteli. Podróże

Gospodarstwo Agroturystyczne Zielony Gaj, Borowe

27 listopada 2020

Agroturystyka Zielony Gaj jest malowniczo położona w sercu Mazur, których zachwalać nie trzeba. Kto raz posmakował ich uroku, kojącej ciszy i piękna malowniczych jezior, lasów, łąk i pól powraca tu chętnie. Świetna lokalizacja, dobry dojazd, bliskość ciekawych miejscowości: Mrągowo,0
Święta Lipka, Ryn, Ruciane – Nida, Mikołajki , Reszel, Kętrzyn, Gierłoż, Giżycko to tylko niektóre z zalet tego gospodarstwa agroturystycznego.
Przez miejscowość Borowe przebiega szlak kajakowy Krutyni, jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy.
To 12 hektarowe gospodarstwo położone jest na obszarze chronionych terenów Natura-2000 i posiada certyfikat gospodarstwa ekologicznego. Bezpośrednie sąsiedztwo lasu sprawia, że można u tu zobaczyć: sarny pasące się na łąkach, lisa polującego na nornice, jeże wychodzące o zmierzchu z ukrycia szukające jabłek w sadzie, zające hasające na pastwiskach oraz stada jeleni przebiegające przez pola. Stałym gościem na stawach jest stojąca nieruchomo czapla siwa a ostatnio odwiedziła nas rzadko spotykana i będąca pod ochroną czapla biała. Po łąkach spacerują bociany. Na stawach mieszkają też dzikie kaczki wraz z potomstwem, często przylatują łabędzie. W leśnych zaroślach można natknąć się na stado dzików. Ciszę zakłóca jedynie śpiew ptaków, kumkanie żab w stawach szczególnie wiosną, cykanie pasikoników oraz klangor żurawi przylatujących o świcie z rezerwatu na łąki. Bezpośredni kontakt z przyrodą, domowa kuchnia oparta na produktach i przetworach z własnego gospodarstwa, przytulne i wygodne kwatery, miła i rodzinna atmosfera, to nasze atuty.
Gospodarstwo przyjazne Rodzinom z Dziećmi
Zarezerwuj pobyt na stronie Odkryj Polskę.pl